2015. február 28., szombat

Ceruzatartók ebből -abból...

Azt hiszem, egy hét éves gyerek mellett teljesen természetes, hogy beborítanak a ceruzák, ecsetek, zsírkréták, filcek.
Kell venni ezekből, vastagot és vékonyat, újabbakat, szebbeket, és sosem elég.
Először eredeti dobozában próbáljuk meg tárolni, majd mikor kezd az ember ráunni, hogy egy nap 10x kell elővenni a ceruzákat, majd eltenni, akkor előveszünk egy ceruza tartót…. aztán még egyet… aztán még valamit… majd egy nagyobbat… végül pedig az asztalra csapunk: „Ez így nem mehet tovább!”

Nálunk is így történt!
Mikor, már nem találtam a rajzpapírt az asztalon, a színes ceruzák erdeje alatt, akkor éreztem, ELJÖTT AZ IDŐ! J ALKOTUNK! Mert hát, azt is be kell vallanom, nekem még sosem sikerült olyan ceruza és „bigyó” tartót vásárolnom boltban, amire felsikítottam volna, hogy „EZ AZ! EZ KELL NEKEM!”
Silány, egyhangú, tucat áru, kicsi, nem elég praktikus, szép, de még sem ilyet képzeltem…  Na, annak, aki ilyen válogatós, nincs más választása, mint a „csináld magad mozgalom”! J

Az elkészült 3 variáció:

Ceruzatartó tejes dobozból:

Pontosítanom kell, mindenféle megüresedett dobozból.
Az általunk készített ceruzatartóhoz, használtam tejes-, kefires-, tejszínes-, és „Jó reggelt!” kekszes dobozt is.
Méretre vágtam őket, utána festettem, szárítottam, festettem szárítottam...,  többször is. A készítés során ez a művelet tartott a legtovább.  A dobozokat, mindenképpen először, le kellett alapozni ahhoz, hogy az akril festék jól takarja a feliratokat és, akrillal is többször át kellett kenni őket.
A festés után, kicsit egyedivé tettem a készülő ceruzatartó alkotó elemeit. Selyem szalagot és néhány nonfiguratív alakzatot ragasztottam a dobozok tetejére.

Ezután következett a dobozok egymáshoz ragasztása és végül az utolsó simítások, dekorálás filc virágokkal.


Ceruzatartó cipős dobozból és WC papír gurigákból:

Ezt az ötletet az interneten találtam, és mivel, wc papírt használunk bőven itthon J, és üres cipős dobozunk is akad, ezért, biztos voltam benne, hogy ezt a megoldást is kipróbálom.
Mivel a gurigák színesre festése nem igényel nagy „tudást”, így ennél a variációnál segítségem is akadt, a lányom.


Míg Ő, lelkesen festegetett, addig én becsomagoltam egy kis maradék papír csomagolóval a cipős dobozomat.


Mikor mindketten kész lettünk, tulajdonképpen a ceruzatartónk is kész lett. Csak össze kellett rakni az alkotásainkat.



A két tartó, már elég volt ahhoz, hogy egy időre elnyelje a kislányom asztalán, eddig kallódó ceruzákat, filceket.

…de irigy lettem, és nekem is KELLETT egy „valami”! A nagy rend láttán, rájöttem az én íróasztalomnak is lenne igénye egy szép ceruzatartóra.  J

Csipkés ceruzatartó konzervdobozból (nekem) J :

Így készült:


konzerv doboz,
papír tortaalátét (méretre vágtam és kétoldalú ragasztóval rögzítettem a végeit)
alapozó- és akril festék,
ragasztó (ragasztó pisztollyal ragasztottam egymáshoz a dobozokat)
…és kész! Imádom!
Most már rend van itthon:



Petpalackból virág

Miután, nemrégiben kreatívan eltüntettük „mindenegyben képeinkkel” az itthon felhalmozódott műanyag kupakjaink nagy részét, gondoltam, időszerű lenne a kupakokhoz tartozó petpalackokat is hasznossá tenni.

Ismét a világháló „mindentudásához” fordultam és természetesen - ahogy az lenni szokott -, válogathattam kedvemre az ötletekből.

Kiválasztott, a petpalack virág lett.



Első látásra szerelem volt részemről!

A petpalack virág készítése kreatív, és vidám lehetőség a kidobásra szánt palackok újrahasznosításának. Nem beszélve a számomra legfontosabb szempontról, miszerint, egyszerűsége miatt gyerekekkel is elkészíthető. Bár, a palack vágása, mindenképpen felnőttet igényel, viszont a festést már nyugodtan rábízhatjuk a kicsikre is.

A készítés menete képekben:


Fontos, hogy a palack, amiből a virágot készíted, a nyakánál ne legyen sima, hanem legyen nyomott függőleges irányban. Ezeknek a vonalaknak a mentén vágod majd meg a szirmokat. (a legtöbb palacknál elég, ha csak minden második vonal mentén vágsz!) Ilyen nyomott palack itthon a natur aqua, és a coca-cola (kicsi, nagy), de én találtam tejes palackot is, ami használható volt.
Miután bevágtad a szirmokat, kerekítsd le ollóval a szirmok sarkait, hogy szebb formájuk legyen.

Festék akril.
Elég jól fed, de a gyerekek munkáinál számíthatsz arra, hogy 90%-ban foltos marad. J …de az úgy szép!


A közepéhez, préselt papír golyót használtam, ragasztáshoz ragasztó pisztolyt, szára hurkapálcika.

A kész virágokkal a kertet dekoráltuk.

Jól mutatnak a virágágyásban...


...a saját készítésű festett "palackvázáinkban"...


...és, csak úgy. :)


A petpalack virág színes, vidám, tartós, sokoldalú dekoráció… ja, és még locsolni sem kell!




Éjjel egyik, nappal másik....

A mai bejegyzésemhez a kamrában szorgosan gyűjtögetett üvegeimet vettem elő.
Volt köztük sűrített paradicsomos üveg, borosüveg, különböző méretű befőttes üveg, de még fűszertartó üveg is, aminek a tetejét már régen eltörtem. A csészék, poharak és üvegtetők eltörésében elég jó vagyok. :)
Ezekből választottam. Aztán mikor elkészült az első, jött a második ötlet, majd a harmadik... és jött volna még több is, de kénytelen voltam megálljt parancsolni magamnak.
Úgyhogy most az elkészült három, „újra hasznos” üvegemet mutatom be.

1. Csipkés
Imádom a csipkét!
Volt egy felsőm, aminek csipke volt az ujja. Tetszett, de már nem hordtam. Foltos volt, és a varrás is kezdte elengedni magát itt-ott, kidobni viszont sajnáltam. Gondoltam, két legyet üthetek egy csapásra, ha a csipke ujjat felhasználom, egy mécses tartóhoz, akkor, még gyönyörködhetek is az anyagban egy darabig. Így készült el a csipkés mécses tartóm egy bónusz vázával, ill még egy „akármit tartó” tartót is készítettem melléjük. :)
Őrülten egyszerű volt, csak meg kellett keresni a ruha ujjába illő üvegeket és méretre kellett vágni az anyagot, a váza tetejét pedig, fehér selyem szalaggal díszítettem.


Nem csak egyszerű, szép és mutatós darabok lettek, de még a tisztán tartásuk is nagyon praktikus, mert ha a csipke elkoszolódik, csak le kell húzni az üvegről az anyagot, és már mehet is a mosásba. :)


2. Kavicsos mécses tartó, befőttesüvegből.

Ez a verzió, azért készült, mert a lányom imádja a kavicsokat. A kavicsoknál pedig, csak a kavicsfestést imádja jobban. Napi egy-másfél órás teraszos szabadtéri program a kavicsok egyszínűre festegetése, úgyhogy van miből válogatni.


A kavicsos mécses tartó készítése is pofon egyszerű. Kellenek hozzá, festett kavicsok, ragasztó pisztoly, az üveg nyakának csinosításához pedig bármi, ami tetszik. Én, itt is selyem szalagot használtam, na meg, egy két gyöngyöt.


A végeredmény nappal nagyon vidám, este pedig nagyon különleges. A kavicsok közti réseken kiszűrődő fények lenyűgöző hangulattal töltik meg a kis szobánkat. Nagyon szeretjük.

3.Gyöngyös mécses tartó, befőttes üvegből

Mivel gyöngy mániás vagyok, természetesen egy gyöngyös darabot is kellett készítenem.
Sokkal mutatósabb lett, mint gondoltam, bár az, az igazság, hogy a három verzió közül ez volt a legmunkaigényesebb.

A gyöngyök felragasztása, több fázisban történt és egy-egy réteg után meg kellett várni a tökéletes száradást. Valószínűleg nehezítette a dolgom, hogy nem egy méretű gyöngyöket használtam, de a végeredmény így sokkal izgalmasabb, úgyhogy megérte a fáradtságot.
Nappal fakanál tartó (legalábbis nálunk) éjjel pedig „A FÉNY” csupa nagybetűvel!  :)


Hozzávalók: vegyes gyöngy, dekupázs ragasztó, csipke és selyemszalag.
Egy szorgos gyerek kéz is elkelhet segítségnek, mert hihetetlenül jó szórakozás, ahogy gurulnak az apró gyöngyök és gurulnak és gurulnak szerteszét a földön… :)

Nappal egyik....


...éjjel másik.