2014. október 26., vasárnap

denevér kindertojás tartóból

Itt a halloween időszak, ilyenkor divatosak a denevérek, boszorkányok, szellemek, csontvázak, tökök és hasonló "kedves" figurák.

Idei első alkotásként, denevérek készültek kindertojás tartóból. Igazából, a mi tartóink, már eredetileg feketék voltak, de a megszokott sárgák is használhatók egy kis festés után.

Nem volt koncepció. Kiraktam az asztalra a tojástartókat, a szemeket, fekete kartont, ollót, csillám ragasztót, kétoldalú ragasztót és szabad volt a vásár.
Mindenki, olyan denevért alkotott, amilyet akart, tudott... bár nagy tudomány nem kellett hozzá. :)



Íme az elkészült művek:





 Készült egy bónusz boszi is! :D


Jövő héten, jöhet a tök faragás. :)

2014. augusztus 14., csütörtök

Irattartó gabonapelyhes dobozból

Biztosan, minden családban vannak korszakok, mikor a gabonagolyó, a gabonapehely, esetleg a müzli a kedvenc reggeli.
Lányom is ezt a korszakát éli, így aztán gyűlnek a kiüresedett dobozok.
Jó szokásomhoz híven, ezeket a dobozokat sem dobtam ki azonnal.
Kicsit kerülgettem őket, majd ma reggel irattartó lett belőlük.
Két fakkos, de akár 4-5 dobozt is ragaszthattam volna össze.

Elkészítése egyszerű volt, használata praktikus.




2014. június 14., szombat

cipős doboz babaház

Ez az írásom, már megjelent egy másik blogon is, de most szeretném itt is közölni, mert az egyik kedvencem.

Igazából, nem ez az első próbálkozásom, hogy cipős dobozból babaházat varázsoljak. Tavaly, egy ismerősöm készített ilyet a kislányának. Nagyon megtetszett az ötlet, és bár nálunk a babák helyett a műanyag állatok lepik el a kisszobát, gondoltam, biztos azok is örülnének egy lakosztálynak. :) Az akkori „ház” sokáig kedvencünk volt, de az idő múlásával elhasználódott és eljött az ideje egy új tervezésének.
Persze, változnak az idők, változik az ízlésünk, és változik a méret. Úgy, mint az életben, egyre nagyobb és szebb ház kell! :) Így volt ez, a babaházunk esetében is!
Így készült: Cipős dobozok, olló, ragasztó, falfesték, alapozás…



A berendezéshez felhasználtam mindent, amit találtam itthon: gyufásdoboz, gyógyszeres doboz (kifordítva) spatula, kupak, parafa dugó, fogpiszkáló, tojástartó, papír tortaalátét… festettem, ragasztottam és végül berendeztem. Kivételesen, nem készítettem sok fázis fotót, mert mindenkinek a fantáziájára van bízva, milyen szépségekkel rendezi be kis házát. Én, törekedtem arra, hogy a lehető legkevesebb kész dolgot pakolja bele. Igyekeztem, mindent saját kezűleg készíteni, kidobásra váró „mindenféléből”.
Komód:

Francia ágy:


Az ördög pedig, a részletekben rejlik:



Tulajdonképpen az ilyen ház, sosincs kész. Hiányoznak a lépcsők, – bár kompromisszumos megoldásként, most tündérek lakják – szerettem volna még, darumadarakat is hajtogatni a tetőre, és a szőnyeg is hiányzik, de az időhiány nagy úr… Abban, hogy sosincs befejezve legalább az jó, hogy sosincs befejezve. :) Mindig lehet tovább építgetni, tovább szépítgetni…



…és a birtokba vétel:

Örömteli alkotást mindenkinek! :)

2014. május 31., szombat

Ceruzákkal díszített tükörkeret

Mivel, eljött az iskolákban az év vége, és az én kislányom most fejezi be az első osztályt, nagyon izgalmas gondolatnak tűnt, hogy a tanárnéniknek, az osztály elhegyezett ceruzáiból készítsünk év végi ajándékot.


Néhány hete, neki is álltunk a gyűjtésnek, és miután, jó sok válogatni való ceruza gyűlt össze, hamarosan el is készült az első keret.
A keret alapját, egy Ikeában vásárolt tükör adta. Ennek a tükörnek, nagyon vastag kerete van, amire jó sok, elfarigcsált ceruzát lehetett felragasztani.
Az elkészítés során, itt-ott, azért csalni is kellett, egy satu, egy kézi fűrész és egy kis csiszoló papír segítségével, de, azt hiszem, ez nem von le semmit a kész ajándék eszmei értékéből.


Elkészítése nagyon egyszerű, csak egy kis sakkozásra van szükség a ceruzákkal.
Az eredmény pedig, magáért beszél, tökéletes év végi ajándék tanárnéniknek a kis tanuló "palántáktól" és szüleiktől.





2014. május 16., péntek

póló festés alkoholos filccel....

Az ötlet nem az enyém. A neten találtam és gondoltam ezt nekünk is ki kell próbálni.


A póló elkészítése gyerek játék.

Készíts elő hozzá

- egy fehér pamut pólót,
- több színű alkoholos filcet,
- szórófejes flakonont
- alkoholt

...meg, persze egy alkotó is legyen kéznél.

Az én alkotó társam a 8 éves lányom volt. :)

Első lépésként, rajzolj a pólóra mindenféle ezt azt.
Minél színesebb, annál jobb.
Sajnos, Magyarországon, csak a 4 alapszínben lehet kapni alkoholos filcet, így a póló színvilága elég szegényes lett. Próbáltam belecsempészni néhány kakukktojás filcet, de ezekből sokat nem használhattam, mert az alkohol logikusan, csak az alkoholos bázisú a filceket oldja meg, más filcet alig, vagy egyáltalán nem.

Festés előtt, helyezz a póló belsejébe egy vastag kartont, vagy más olyan anyagot, ami megakadályozza, hogy a filc megszínezze a póló hátoldalát is.
Ezt a kartont, hagyd a pólóban addig, míg nem vagy véglegesen kész az alkotással. (az alkohol spriccelésénél se vedd ki!)




Mikor, készen voltunk a póló dekorálásával (nekem már a félkész póló is tetszett), beleöntöttük a gyógyszertárban vásárolt alkoholt egy szórófejes flakonban és megspricceltük vele a megfestett anyagot.
...majd néztük, ahogy elmossa az alkohol a színeket. :)


Mivel, az általunk készített póló, nem lett annyira vidám színű, mint az eredeti leírásban található, ezért én még kiegészítettem egy kis csillogó (glitter line) textil festékkel.


Így formáltuk egyedivé, saját ízlésünkre.


Hogy mennyire tartós, még csak ezután fogjuk tesztelni, de szerintem nem lesz gond vele.
Természetesen, kímélő gépi-, vagy kézi mosást ajánlanék a tisztításhoz.

Mivel, nagyon élveztük ezt a fajta póló díszítést, megpróbáltunk egy alkohol nélküli változatot is élénk színű textil festékkel,
A végeredmény, egy igazán vidám nyári darab lett.


Azt hiszem, mindkét pólót nagyon szeretni fogja a lányom. :)

eredeti cikk: http://kidsactivitiesblog.com/47873/color-spray-science


2014. május 12., hétfő

agyagoztunk...

Ahogy a süthető gyurmával, úgy az agyaggal is régóta kacérkodtam. Az utolsó lökést, egy gyerekzsúr adta meg, ahol is a szülinapi program az agyagozás volt.
Mivel a kreatív boltban, ahol vásárolni szoktam lehet kapni kimérve kisebb adag agyagot, így gondoltam, azzal ki is próbálom itthon, ezt a fajta kreatív elfoglaltságot.

Azt hiszem sikert arat a dolog.

Amióta kipróbáltuk, azóta minden gyerek vendégünk ezt AKARJA! :)






fekvő szárnyas unikornis (by Lili)

dinoszaurusz (by Lea)

Cica (by Lea)

pillangó (by Anikó)



lusta macik (by Tami)

kacsa (by Bea)


Paci (by Lea)

paci vagy nem (by anya)

hosszúnyakú (by Lea)
Agyagozni mindenki szeret. Ahogy a kezünkbe vesszük az anyagot, azonnal a bűvöletébe kerülünk. Nagy szerencsémre, nagyon jó, puha agyagot sikerült beszereznem, amivel, még a legkisebbeknek is igazán könnyen megy az alkotás.

Igaz, kemencém nincs, így kisütni nem tudjuk. Az agyagot 900-1000 fokon kell kiégetni. Sütőben maximum 300 fokot lehet elérni...de nekünk sütés nélkül is nagyon jó. :)
Ja, és sütni csak üreges formákat lehet, a mieink pedig belül is tömörek.
A figurákat, amiket eddig készítettünk, szobahőmérsékleten hagytuk megszáradni. Száradás után tökéletesen masszívnak és tartósnak tűnnek. Persze a színük nem lesz olyan szép, mint a kemencében kiégetett társaiknak... de minket ez sem zavar. :)

Szóval, végy egy adag agyagot, formázd kedvedre, ecsettel, vízzel ragasztózd, gyönggyel, flitterrel cicomázd fel, hagyd szobahőmérsékleten megszáradni, majd gyönyörködj benne. :)

Amire vigyázni kell: a nagyon kicsi apró részek száradás után könnyen letörhetnek, mert az anyag repedezhet, mikor szárad, ezért a kicsi apró részekkel csak óvatosan!
Azokat a részeket, amiket össze akarsz ragasztani, vizes ecsettel jól "ragasztózd be", majd az ujjaddal tapasztgasd simára. Ettől lesznek masszívak és tartósak az összeragasztott részek.

...és, ha már, így beleszerettünk ebbe a dologba, gondoltam hasznos célra is fordítanám a szórakozást.
Egy kutyus formával kezdődött az egész, ott pattant ki az ötlet.
Mivel, az egyik kutyánk, mentett kutyus, azaz örökbe fogadtuk a Csivava Mancsok Egyesületén keresztül, nekik szeretnénk készíteni néhány darab, csivavát, melyet adományként ajánlanánk fel.  Ha minden jól megy, akkor ezeket a darabokat, már a júniusi csivava találkozón meg is lehet majd találni.

Vele kezdődött:


...és a folytatás:


Hát hajrá! :)